tomasz siuda - bio

przewiń

Tomasz Siuda – fotograf, arteterapeuta, podróżnik z silnymi objawami uzależnienia solarnego. Absolwent fotografii Poznańskiej Akademii Sztuk Pięknych. Stypendysta Marszałka województwa Wlkp. W dziedzinie kultury na 2020 r.

Współorganizator i uczestnik wielu projektów i ekspedycji podróżniczych - Iran śladami polskich uchodźców, Amazonia śladami Arkadego Fiedlera czy New York Puzzles.

Laureat nagrody im. Tony Halika 2019, przyznawanej przez kapitułę, w której zasiada Elżbieta Dzikowska, za fotograficzną opowieść z Iranu.

Publikuje w magazynie fotografów, reporterów i podróżników „Kontynenty”.

Członek zarządu fundacji Key 4 Tomorrow (dawniej Fundacja Fiedlerów).

Tomasz Siuda fotograf
Fotografia kulinarna Tomasz Siuda

Edukuje, inspiruje i prowadzi warsztaty

Wielokulturowość Iranu, dzika przyroda czy ekologia w kontekście Amazonii to tematyka będąca skutkiem ubocznym wypraw fotograficznych

Angażuje nie mniej niż same zdjęcia, stanowi świetny motyw przewodni spotkań z młodzieżą szkolną i nie tylko.

Projekty, które realizuje, mają wymiar nie tylko fotograficzny, ale i społeczny.

Prowadzona przez kilka lat pracownia FotoDEDE w Domu Dziecka w Kórniku to pełna ekspresji i twórczości przygoda z foto-arteterapią.

Kórniczanin Portret Własny - kolekcja suszonych motyli, jest niekończącym się projektem, w ramach którego każdy mieszkaniec Kórnika może sfotografować się w dowolnym momencie.

Więcej projektów:

A co mówią klienci? 

Forum Media logo

Nasza redakcja współpracuje z Panem Tomaszem Siudą przy okazji stworzenia filmów edukacyjnych i korporacyjnych dla naszej firmy.
Od samego początku, aż do sprawnej finalizacji współpraca zawsze układa się wzorowo. Pełen profesjonalizm, dbałość o szczegóły, realna pomoc przy tworzeniu scenariusza, tekstu lektorskiego, bardzo dobra komunikacja, a także, co w naszym przypadku szczególne - wyrozumiałość dla nas jako klienta korporacyjnego.
Co również ważne, filmy Pana Tomasza cechuje artystyczne i nieschematyczne podejście, z wieloma ciekawymi pomysłami.

Andrzej Szymczak Forum Media Polska
Business Development Manager

Adam Adamczak Top Chef Polska

Praca z Tomkiem Siudą przy sesjach fotograficznych to seanse kreatywności.

Tomek czuje smaki, czuje moją kuchnię i potrafi to zamknąć w fotograficznym kadrze. Patrząc na zdjęcia zrobione przez Tomka po prostu chce się jeść.

Adam AdamczakTop Chef Polska

Z Panem Tomaszem Siuda, fotografem i artystą, mamy przyjemność współpracować od ponad 10 lat w zakresie oprawy fotograficznej i filmowej wydarzeń firmowych typu eventy dla klientów, jubileusze, spotkania z pracownikami.

Przez cały okres naszej współpracy Tomasz Siuda wykazywał się i wykazuje się nadal ogromnym profesjonalizmem i rzetelnością.

Wszystkie zlecenia realizowane są terminowo, zgodnie z naszymi oczekiwaniami w połączeniu z fachowym doradztwem. Materiał zdjęciowy i filmowy jego autorstwa cechuje bardzo wysoka jakość, artyzm i wyczucie.

Z pełną odpowiedzialnością możemy stwierdzić, iż Tomasz Siuda zasługuje na zaufanie i jest godzien polecenia.
Danuta Pawlik / Menedżer ds.komunikacji i marketingu

Jarek Kin - szef kuchni

Jemy wzrokiem, to oczywiste, a Tomek potrafi karmić swoimi fotografiami. Kiedy potrzeba są to dania proste, niemal surowe. Innym razem jego zdjęcia ociekają barokowym lukrem lub są mocne i szlachetne jak 20 letnia Whisky. Po prostu jego zdjęcia oddają smak i aromat moich potraw, a dla mnie to kluczowa cecha fotografii kulinarnej, która ma zapraszać gości do mojej restauracji.

Jarek Kinszef kuchni